Главная > Все новости > Щодо врегулювання статусу внутрішньо переміщених осіб

Щодо врегулювання статусу внутрішньо переміщених осіб

Продовжую знайомити вас із своїми законопроектами. На черзі — проект №3365 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання статусу внутрішньо переміщених осіб».

Під час особистого прийому до мене звернувся Богдан Л.В., який поскаржився, що через недосконалість законодавчої бази, багато переселенців не мають змоги отримувати належні соціальні виплати. Тому було прийнято рішення щодо врегулювання деяких Законів України.

Наразі особа, яка змінила своє місце проживання та реєстрації з непідконтрольної на підконтрольну Україні територію, але не бажає мати статус внутрішньо переміщеної особи, може отримати будь-які соціальні виплати тільки за наявністю довідки ВПО.

Я вбачаю в цьому грубе порушення і Конституції України, і Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та дискримінацією відповідно до Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод».
Отримання статусу ВПО не є обов’язком, а є правом особи, яка вважає себе переміщеною особою і бажає скористатися відповідними гарантіями!

У законодавстві України потрібне чітке визначення критеріїв набуття та втрати статусу внутрішньо переміщених осіб. Тому прийняття цього законопроекту дозволить відновити відповідно до Конституції та Законів України права осіб, які відмовились від довідки про взяття на облік ВПО і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження.

Працюємо далі!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *