Главная > Все новости > Переселенці зможуть отримати пільгові кредити на житло: за яких умов це можливо

Переселенці зможуть отримати пільгові кредити на житло: за яких умов це можливо

Уряд схвалив законопроєкт «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Німеччини про фінансове співробітництво». Він передбачає пільгове кредитування житла для внутрішньо переміщених осіб. Документ почне діяти, коли його ратифікує Верховна Рада. Про це повідомляє міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

🤔 Що саме передбачає документ

Німеччина через Німецький державний банк розвитку KfW надасть Україні 25,5 мільйонів євро на реалізацію проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Ціль – забезпечити постійним житлом українських громадян, які були вимушені покинути свої домівки через збройну агресію Російської Федерації.

🤑 Кому будуть давати кошти

Планується, що гроші підуть на пільгові кредити для ВПО. Переселенці зможуть взяти у борг приблизно 40 тисяч євро до 20 років під пільгові умови – 3% річних. Площа майбутнього житла має становити 63 м2 загальної площі на сім’ю.

😎 Що треба зробити, щоб отримати пільговий кредит

Заявку на отримання пільгового довгострокового кредиту на придбання житла потрібно подавати на офіційних сайтах кожного регіонального управління Держмолодьжітла, в залежності від того, в якій саме області ви хочете придбати нерухомість. Список з активними адресами сайтів регіональних управлінь знаходиться за посиланням.

Інструкцію з роз’ясненнями що до пільгових кредитів Свои.City викладали тут.

😒 Що ще треба знати про проєкт

Верховна Рада України його ще не схвалила, хоча Кабмін ратифікував документ ще 3 червня 2020 року. Тим часом вимушені переселенці протестували під Кабінетом міністрів та вимагали дотримання своїх конституційних прав на житло.

🤨 Скільки в Україні переселенців

За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики України станом на 22 вересня 2020 року взяли на облік 1 457 665 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *