Главная > Все новости > Анонсы > Зеленський: Бажано найближчим часом закінчити війну, повернути людей додому й наші території

Зеленський: Бажано найближчим часом закінчити війну, повернути людей додому й наші території

Україна не вірить, що на Донбасі не будуть тривати провокації, але робить усе, щоб не було загиблих, заявив президент України Володимир Зеленський

Просування до припинення війни на Донбасі неможливе без переговорів у нормандському форматі. Про це 15 вересня заявив президент України Володимир Зеленський під час візиту до Відня, повідомила пресслужба Офісу президента.

За словами Зеленського, зустріч радників «Нормандської четвірки», яка відбулася 11 вересня, була важливою, без неї неможлива зустріч у нормандському форматі на найвищому рівні, а отже, неможливе і просування до припинення війни на сході України.

«Для нас важливо, щоб не просто закінчилася війна, а з найменшими втратами людей, із поверненням наших територій. Бажано найближчим часом закінчити цю війну, повернути людей додому й повернути наші території», – сказав президент.

Він підкреслив, що без припинення вогню неможливий діалог.

«Ми не віримо, що не буде провокацій, але ми робимо все, щоб не було загиблих», – зазначив Зеленський.

Президент України також сказав, що Україна втратила 14 тис. своїх громадян на сході країни.

Із 15-го до 16 вересня Зеленський перебуває з візитом в Австрії. Це його перший закордонний візит із початку пандемії коронавірусу.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і «Нормандської четвірки» (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

У Парижі 9 грудня 2019 року відбувся останній саміт лідерів «Нормандської четвірки». У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведення сил та засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково. Передбачали, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.

11 вересня 2020 року в Берліні провели переговори радники глав країн «Нормандської четвірки». Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак за їхніми підсумками заявив, що каменем спотикання стало питання про проведення місцевих виборів в Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *