Главная > Все новости > У Покровському історичному музеї відбулася презентація виставки «Донбас: переPROчитання образу»

У Покровському історичному музеї відбулася презентація виставки «Донбас: переPROчитання образу»

24 лютого 2020 року у Покровському історичному музеї відбулася презентація виставки «Донбас: переPROчитання образу», підготовлена Українським інститутом національної пам’яті.

Контент виставки містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Держархіву Донецької області, що публікуються вперше. Виставка «Донбас: переPROчитання образу» є спробою деконструювання, створеного російською пропагандою, негативного медійного образу Донбасу як «особливого» антиукраїнського регіону. Її головною метою є переосмислення та переозначення краю як невід’ємної частини України. На виставці розглядається історія краю в контексті загальноукраїнської історії та культури, а також в контексті сучасних реалій українського суспільства. З її стендів постали образи давнього минулого Донбасу, матеріали про освоєння і заселення регіону козаками, політичні репресії і голодомор 1932-1933 років у краї, діяльність у Донбасі підпільної організації «Молода гвардія», похідних груп ОУН, членів Української Гельсінської групи Миколи Руденка, Олекси Тихого, Василя Стуса, Петра Григоренка, внесок шахтарів Донбасу у створення незалежної держави тощо.

На презентацію були запрошені історики та краєзнавці міста Покровськ. Під час заходу начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Кочергін Ігор, висловив свою думку щодо образу українського Донбасу, який має базуватися не лише на меседжі «край шахтарів і металургів», а позиціонуватися як край науки, культури, мистецтва, літератури, в якому живуть українські люди.

Також на презентації була присутня заступник міського голови Олехнович Олена Олександрівна, яка в свою чергу зазначила що керівництво та громада міста активно займають позицію саме в даному напрямку. Адже всім відомо, що протягом останніх двох років Покровськ на всю Україну заявив себе містом з великим культурним потенціалом та вагомою культурної спадщиною, пов’язаною з видатним українським композитором М.Д. Леонтовичем та літописцем нашого краю Залізняком М.М..

Експозиція пропонує відвідувачам «перепрочитати» не російський і не радянський, а істинно український Донбас. Непрості воєнні події сьогодення повинні знову нагадати, що схід і захід разом. З цього приводу висловилися член центрального проводу Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги Квітка Ольга Іванівна та представник громадської ради Дмитро Лисенко.

Ознайомитися з представленими матеріалами виставки можна з 24.02 по 04.03.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *